CEX – Rezultate la concursuri și olimpiade la disciplina Limba și literatura română

209

Olimpiada de Limba și Literatura Română

Nr. CrtNume si prenume elevȘcoala de proveniențăRezultat
1Maria PetracheColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul I - calificata la Olimpiada Nationala
2Cezara ParteneColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul II
3Grigore IosifȘcoala Gimnazială ”Ion Basgan”Premiul II
4Bețișor BiancaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniMențiune
5Ciolpan MariaColegiul Național "Unirea" FocșaniMențiune
6Eisler LarisaColegiul Național "Unirea" FocșaniMențiune
7Fătu ElenaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniMențiune
8Luca MileaColegiul Național "Unirea" FocșaniMențiune
9Nan Paula AlexandraȘcoala Gimnazială „Anghel Saligny” FocșaniMențiune
10Popa RialdaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniMențiune
11Sandu IrinaColegiul Național "Unirea" FocșaniMențiune

Olimpiada Cultură și spiritualitate românească

Nr. CrtNume si prenume elevȘcoala de proveniențăRezultat
1Popa RialdaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniPremiul II
2Mocanu DariaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniPremiul III

Olimpiada Lectura ca abilitate de viață

Nr. CrtNume si prenume elevȘcoala de proveniențăRezultat
1Cezara ParteneColegiul Național "Unirea" FocșaniMențiune
2Militaru AndreeaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Mențiune

Concursul Național Școlar COMPER

Nr. CrtNume si prenume elevȘcoala de proveniențăRezultatEtapa/proba
1Dumitru IoanaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul Ietapa I
Premiul IIetapa a II-a
2Bălănescu DariaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniPremiul IIetapa I
Premiul IIIetapa a II-a
3Beșleagă Bianca MariaColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul IIetapa I
4Grigore IosifȘcoala Gimnazială ”Ion Basgan”Premiul IIetapa I
Premiul Ietapa a II-a
5Năstasă PatrickColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul IIetapa I
6Vatră Daria NicolaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul IIIetapa I
Premiul IIetapa a II-a
7Voicu Arianna MariaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul IIIetapa I
Premiul IIetapa a II-a
8Paraschiv Daria LiviaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Mențiuneetapa I
Premiul Ietapa a II-a
9Ciolpan MariaColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul Ietapa a II-a
10Hagiu AndreeaȘcoala Gimnazială „Duiliu Zamfirescu” FocșaniPremiul IIetapa a II-a
11Mihălceanu NataliaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul IIetapa a II-a

Concursul Național Poveștile Cangurului

Nr. CrtNume si prenume elevȘcoala de proveniențăRezultat
1Năstasă PatrickColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul I
2Ciolpan MariaColegiul Național "Unirea" FocșaniPremiul I
3Voicu AndraColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul I
4Dumitru IoanaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul II
5Grigore IosifȘcoala Gimnazială ”Ion Basgan”Premiul II
6Paraschiv Daria LiviaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul II
7Hulea BiancaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul II
8Voicu Arianna MariaColegiul Național ''Alexandru Ioan Cuza'' Focșani Premiul III
9Ciribașa AlexandruColegiul Național Pedagogic ”S. Haret”Premiul III
DISTRIBUIȚI